• sk
 • en
 • Peter And Veronika Workshop pre zaciatocnikov

  Oliva

  ČO POVEDALI O NAŠOM WORKSHOPE…

  “V prvom rade chcem vysloviť úprimné poďakovanie Peťovi a Veronike za pomoc, rady a hlavne čas, ktorý mi venovali. Ak sa chce človek niečím prezentovať, mala by byť aj jeho práca pekne zachytená na fotkách. To bolo aj mojím prianím.

  Na internete som presedela dni a noci, aby som sa naučila „správnu“ techniku fotografovania, čo znamenajú pojmy ISO, clona,… ako sa s foťákom správne narába. Čítala som čítala, no nič som sa nedočítala, pretože som nerozumela. Na workshope stačilo pár minút na to, aby som týmto pojmom porozumela a vedela ich na foťáku nastaviť. Peťo mi pomohol vybrať správny objektív na portrétové fotenie. Workshop sa však neskončil tým, že Peťo odišiel. Na otázky je ochotný odpovedať neustále. Doteraz som fotila rada, ale po tom, čo ma workshop naučil, sa stalo fotenie mojou obľúbenou každodennou činnosťou.

  Peťo a Veronika, ďakujeme, ste úžasní ľudia!”

  Paulínka

  Oliva

  “KONEČNE…presne toto som si povedala keď som po nedeľnom workshope s Peťom sadla do auta.

  Cestou domov som si sama pre seba zhodnotila, že to boli veľmi dobre investované peniaze a skvelo strávený čas s úžasným fotografom a veľmi sympatickým človekom. Prešli sme si všetky technické záležitosti, nastavenie môjho fotoaparátu, ktorý doteraz čakajúc ležal na dne skrinky, pretože som z neho nevedela dostať fotky v takom štýle po akom moja duša piští.

  Kopec rád…možnosť skúsiť si cvaknúť záber…hneď výsledok rozobrať a skúsiť ho “opraviť” bolo pre mňa veľmi prínosné. Preferujem spôsob one to one, pretože idete po tom čo zaujíma naozaj Vás a nie celú skupinu a tak nestrácate čas… ktorý je pre mňa drahocenný. Z workshopu a celkového prínosu pre moju prácu som nadšená!!!!

  Vrelo odporúčam a ešte raz ĎAKUJEM Peťo a Veronika! “

  Dominika Letková – Biely Atelier

  Oliva

  “Foto workshop ma v príjemnej komornej a priateľskej atmosfére Petra a Veroniky posunul po stránke technickej ako aj umeleckej.

  Workshop ma obohatil o výnimočné odborné rady ako nastavovať fotoaparát, samozrejme v manuálnom režime, hra so svetlom, citlivosťou ISO, nastavovaním hĺbky ostrosti, časom uzávierky a samozrejme so všetkými súvislosťami, aj s vyvážením bielej až po ekzaktné manuálne nastavovanie vyváženie bielej pomocou „kelvínov“.

  Workshop fotenia ma veľmi obohatil taktiež o cenné rady profi fotografov, z hľadiska fotografovaných objektov, ako vybrať polohu fotografovaného objektu (osoby), ako zvoliť ohniskovú vzdialenosť objektívu, alebo výber samotného objektívu, uhol natočenia osoby aby vyzerala osoba čo najlepšie na fotografii. Triky ako zaujať fotografovanú osobu, aj malé dieťa. Naučiť sa vidieť scenériu a zátišie očami skúsených fotografov.

  Workshop fotenia si myslím posunie každého nadšeného fotografa, ako staršieho, tak i mladšieho, ktorý nemá možnosť sa stretnúť s profi fotografmi a z literatúry sa praktické rady len tažko komplexne naštudujú, preto som vďačný Petrovi a Veronike. Cena workshopu je velmi priatelna vzhladom k rozsahu cennych rad a informacii.

  Ďakujem za praktické rady pri fotení a možem len odporučiť ďalším nadšencom lepších fotografii, ktorý sa chcú zlepšovať pri fotení.”

  Rasťo

  Oliva

  “Workshop   „One on One“  v mojom záujme portrétová fotografia detí, mi  v budúcnosti  ušetrí kopec času! Fotiť detičky je veľký organizačný problém, ako všetky matky určite uznajú. Investované peniaze za nadobudnuté informácie a prax budú vrátené stonásobne.

  Veľmi milí fotografi Peter a Veronika mi objasnili všetky moje nedostatky v nastaveniach. Pretože som vždy fotila v automatickom režime a moja predstava docielenej fotografie nikdy nezodpovedala výsledku . Napísali mi „ťahák“, ktorý stále požívam, keďže manuálne nastavenie bolo pre mňa nezrozumiteľné.

  A môj želaný výsledok sa na fotografii KONEČNE UKÁZAL.

  Poradili mi aj s výberom vhodného a cenovo dostupného objektívu na moje zameranie fotografie.

  Ešte raz veľmi pekne ďakujem za super deň a všetky rady”.

  Janka

  Oliva

  “Chcem sa veľmi poďakovať Petrovi a Veronike za výborný, individuálny, fotografický workshop, ich rady z praxe sú nenahraditeľné, učiť sa predsa treba od najlepších ???? a navyše sú to ochotní a príjemní ľudia, odporúčam všetkým, čo sa chcú posúvať dopredu ?❤️  “

  Zuzka Nováček Ďurove – Joli Visage

  Oliva

  .. Peťa a Veroniku som oslovila kvôli tomu, že som išla fotiť svadbu mojej najlepšej kamarátky Zuzky a  veľmi mi záležalo na tom, aby sa novomanželom moje fotky páčili…  Pretože mi záleží na tom, aby sa moje fotky páčili minimálne tak, ako sa mne veľmi páčia Peťove a Veronikine. Pre mňa sú to ľudia s obrovským talentom a to, čo dokážu oni s fotkami, dokáže len málokto. A to, že sa rozhodli s takýmto workshopom pre začiatočníkov, je od nich obrovské gesto, ktoré je obrovská škoda nevyužiť.

  Ďakujem ešte raz. Ste skvelí..Pre mňa najlepší na svete!!

  Andrea

  Oliva